Odvisno od razpoložljivosti je žele, uporabljen v sadnih prigrizkih Welchs lahko na osnovi svinjine ali govedine.
Ali grozdni žele vsebuje svinjino?
Žele običajno ni veganski, saj vsebuje želatino, ki je v bistvu narejena iz govejih kosti, kož in svinjske kože. Uporablja se kot sredstvo za zgoščevanje, zaradi česar se žele "natrdi". Večina žele kristalov ali kock vsebuje to snov. … Ta izdelek je pridobljen iz morskih alg in ima lastnosti zgoščevanja in vezanja.
Ali ima grozdni žele Welch's Concord svinjino?
Kaj je vir želatine v Welch's® sadnih prigrizkih? Pri proizvodnji Welch's ® sadnih prigrizkov uporabljamo tako svinjsko kot govejo želatino.
Ali žele vsebuje svinjino?
Želatina je narejena iz živalskega kolagena - beljakovine, ki sestavlja vezivna tkiva, kot so koža, kite, vezi in kosti. Kože in kosti nekaterih živali - pogosto krav in prašičev - se skuhajo, posušijo, obdelajo z močno kislino ali bazo in na koncu filtrirajo, dokler se kolagen ne ekstrahira.
Ali je grozdni žele Concord veganski?
Ali je Welchov žele veganski? Welch's žele je zagotovo veganski. To so navedene sestavine: grozdje Concord, koruzni sirup, koruzni sirup z visoko fruktozo, sadni pektin, citronska kislina, natrijev citrat.