Od kod izvirajo strelci?

Kazalo:

Izvor rezultatov 15, 30 in 40 naj bi bil srednjeveška francoščina. Možno je, da je bila na igrišču uporabljena številčnica ure, pri čemer je četrtinka kazalca kazala rezultat 15, 30 in 45. Ko se je kazalec premaknil na 60, je bilo igre konec.

Od kod prihaja točkovanje v tenisu?

Teniški rezultati so bili prikazani v srednjem veku na dveh številčnicah, ki sta šli od 0 do 60. Pri vsakem rezultatu se je kazalec pomaknil za četrtino od 0 do 15, 30, 45 in zmaga na 60. Nekako se je petinštirideset skrajšalo na štirideset, ko so številčnice ure izginile.

Katera beseda predstavlja nič v tenisu?

Nadaljujte z zbiranjem točk. V tenisu je ljubezen beseda, ki predstavlja rezultat nič in se kot taka uporablja že od poznega 1800-ih.

Kdo si je izmislil tenis?

Kdo je izumil igro tenisa? Izumitelj sodobnega tenisa je bil sporen, vendar je uradno priznana stoletnica igre leta 1973 obeležila njeno uvedbo s strani major W alter Clopton Wingfield leta 1873. To leto je izdal prvo knjigo pravil in je leta 1874 patentiral svojo igro.

Od kod prihaja Deuce?

Ko je igra na meji 40-40 in mora igralec še vedno zmagati za dve čisti točki, potem gre na dvojko. Tukaj mora igralec najprej zadeti, da pridobi prednost v igri, nato pa osvojiti naslednjo točko za zmago. Izhaja iz francoske besede deux de jeux,kar pomeni dve igri (ali točke v tem primeru).

Priporočena:

Zanimivi članki
Ali je bil Sundance kid resnična oseba?
Preberi več

The Sundance Kid pravo ime je bilo Harry Longabaugh. Oba in njuna tolpa, znana kot Wild Bunch, sta v 1890-ih zadrževala banke in ropala vlake v Skalnem gorovju. Z zakonom za petami sta leta 1901 pobegnila v Argentino, skupaj s Sundanceinim dekletom Etta Place.

Kaj je postopek obtožbe?
Preberi več

V postopku obtožbe predstavniški dom obtoži uradnika zvezne vlade tako, da z navadno večino glasov odobri člene obtožbe. … Ustava zahteva dve tretjini glasov senata za obsodbo, kazen za obtoženega uradnika po obsodbi pa je odstranitev s funkcije.